IFI7207.DT/1 - Digitaalne õppevara ("Kooliinformaatika" koolituse moodul)

Mikrokraadi hind 864€ (esimesed 10 osalejat saavad tasuta). Kursus kuulub Kooliinformaatiko mikrokraadi õppeainete hulka ja sellele eraldi registreeruda ei saa.
Osalejate arv on täis!
Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

02.02.2024 - 21.06.2024

Registreerimise tähtaeg

04.09.2023

Toimumise koht

Tallina Ülikooli linnak (Narva mnt 29, Tallinn)
Tallinna Ülikooli linnak

Maht

104 akadeemilist tundi (kontaktõpe 24 tundi, iseseisevõpe 80 tundi)

Sihtgrupp

õpetajad, haridustehnoloogid, ringijuhendajad või kooli juhtkonna liikmed

Eesmärk

kujundada süsteemne arusaam digiõppevara valdkonna põhiprobleemidest ja arengutest ning digitaalse õppevara otsimiseks, koostamiseks, kasutamiseks ja hindamiseks vajalikud süvendatud teadmised ja oskused.

Sisu

Digitaalse õppevaraga seotud põhimõisted. Digitaalse õppevara ajalugu, õpiobjektid ja repositooriumid. Õpiobjektide metaandmed, EstCORE. Digitaalse õppevara aktuaalsed teemad ja tulevikutrendid. Digitaalse õppevara elukaar. Digitaalsete õppematerjalide kvaliteedi tagamine ja hindamismudelid. Õppevideote salvestamine ja videoülekannete lahendused. Digitaalse õppevara autorvahendid, H5P. Interaktiivsed sisutüübid, hargnemised ja õpianalüütika. Õpitehnoloogia standardiseerimine: metaandmed, IMS QTI, xAPI, IMS LTI. Vahendid küsimuste ja testide koostamiseks. Digitaalse õppevara autoriõigused, avatud sisulitsentsid, avatud õppematerjalid. Muud digiõppevara formaadid: digiõpikud ja äpid.

Õpiväljundid

kirjeldab õpiobjektide lähenemise eeliseid ja puudusi; otsib repositooriumidest digitaalset õppevara; valib digitaalsete õppematerjalide koostamiseks sobiva autorvahendi; koostab lihtsama interaktiivse õppematerjali, õppevideo ja testi. kirjeldab neid metaandmetega; järgib digitaalse õppevara koostamisel ja kasutamisel autoriõiguse põhimõtteid; hindab hindamismudeli põhjal digitaalse õppevara kvaliteeti; analüüsib digitaalse õppevaraga seotud aktuaalseid probleeme, uurimusi ja tulevikusuundi.

Eeldused

vähemalt bakalaureusekraad või rakenduskõrgharidus

õpikeskkond

kontaktõpe toimub Tallinna Ülikooli auditooriumites ja Zoom keskkonnas. Kontaktõpet toetab veebipõhine õpikeskkond.

koolitaja kompetentsus

doktorikraad, täiskasvanute koolitamise kogemus, valdkonna ekspert

Lõpetamistingimused

Kursus toimub veebiõppe vormis ning koosneb 6 kontaktpäevast ja nende vahel toimuvast e-õppest. Iga kursusel osaleja loob oma personaalse õpikeskkonna, mille keskseks osaks on ajaveeb, mille kaudu esitatakse tehtud ülesanded postitustena.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Vladimir Tomberg, Tanel Toova

Kursuse hind

0 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)

Korraldaja

Digitehnoloogiate instituut, Kersti Maidra, 6409428, kersti.maidra@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

5