HRC0009/2 - Välilaagri praktika ("Riigikaitseõpetus" koolituse moodul)

Osalejate arv on täis!
Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

28.08.2017 - 10.06.2018

Registreerimise tähtaeg

29.06.2017

Toimumise koht

Tallinna Ülikool, Narva mnt 25

Maht

78 akadeemilist tundi (kontaktõpe 78 tundi)

Sihtgrupp

õpetajahariduse üliõpilased, tegevõpetajad ja isikud, kellel on kutsekesk- või kõrgharidus ja läbitud sõjaväeline baasväljaõppe kaitseväes või Kaitseliidus (TSOBKkl) ning õpetavad või soovivad koolis õpetama asuda riigikaitse valikainet.

Eesmärk

Kujundada arusaam relva- ja riviõppest, orienteerumise ja topograafia põhimõtetest ja esmaabist ning valmisolek korraldada välilaagrit ohutult ja keskkonnasäästlikult.

Sisu

Riviõpe. Ajalooline ülevaade rivikorra kujunemisest. Üksuste riviline juhtimine lahinguväljal. Füüsiline vastupidavus ja ühtekuuluvus. Kaitseväe traditsioonid ja tseremooniad. Üksiksõduri riviõpe. Jagu koondrivis. Rühma koosseis. Praktiliste harjutuste vaheetapid algavad ja lõpevad rivikorras, mille käigus omandatakse üldised oskused meeskonnatööks rivis.
Isiklik ja rühmavarustus. Õpitakse tundma üksikvõitleja ja rühmavarustust, selle otstarvet, praktilist kasutamist ning hooldamist.
Rännak üksuse koosseisus ja üksikvõitleja liikumine maastikul. Õpitakse tundma ning harjutatakse erinevaid liikumisviise üksuse koosseisus ja üksikvõitlejana ümberpaiknemisel, kasutatakse käemärke ning harjutatakse tegevusi nende järgi.
Välilaagri püstitamine ja eluolu välitingimustes. Keskkonnakaitse. Harjutatakse üksuse majutuse korraldamist välitingimustes, paiknemisala ettevalmistamist, telkide püstitamist, söögi- ja hügieenialade ettevalmistamist. Riigikaitselise tegevusega kaasnev mõju keskkonnale. Väljaõppelaagri keskkonnakaitseline ettevalmistamine, püstitamine ja lõpetamine. Tuleohutuse tagamine ja tegutsemine metsatulekahju korral.
Toitlustamine ja hügieen välitingimustes. Harjutatakse toitlustamise korraldamist välitingimustes koos sooja toidu ettevalmistamise ja 24 h
kuivtoidupakkide kasutamisega.
Orienteerumine maastikul. Topograafia ja orienteerumine. Topograafia sissejuhatus. Kaartide kasutamine Eesti kaitseväes. Kompass, magnetiline asimuut ja direktsiooninurk. Kaardi orienteerimine, maastikul orienteerumine, käsi-GPSi kasutamine. Harjutatakse kaardi ja kompassi tundmist vähe- ja keskmiselt liigendatud maastikul, oma asukoha määramist, kauguste määramist ning objektidele osutamist erineval maastikul ja erinevas valguses.
Varjumine ja varjatud liikumine maastikul.
Esmaabi välitingimustes.
Relvaõpe, laskeasjandus ja ohutushoid.

Õpiväljundid

- kirjeldab välilaagri eesmärki ja õpisisu.
- planeerib ja viib läbi välilaagri õppetegevusi.

Eeldused

kutsekesk- või kõrgharidus ja läbitud sõjaväeline baasväljaõppe kaitseväes või Kaitseliidus (TSOBKkl)

õpikeskkond

Tagatud on õppeprotsessi toetav keskkond, olemas on vajalik tehnika jne.

koolitaja kompetentsus

Magistrikraad, täiskasvanute koolitamise kogemus vähemalt 5 aastat, valdkonnas tegutsemise kogemus vähemalt 3 aastat. Kursuse läbiviijate valikul lähtutakse põhimõttest, et kaasatud oleks Tallinna Ülikooli kompetents, praktikud haridusmaastikult ja koolitajad, koostööpartnerid, eksperdid teistest organisatsioonidest.

Lõpetamistingimused

praktika relva- ja riviõppest, orienteerumise ja topograafia põhimõtetest ja esmaabist

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Meidi Sirk, Jonatan Vseviov, Priit Heinsoo, Erki Kodar, Margus Pae, Margo Klaos, Mariliis Mets

Kursuse hind

0 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)
Koolitust rahastab Kaitseministeerium.

Korraldaja

Haridusteaduste instituut, Riina Stahl, +372 6199 774, riina.stahl@tlu.ee