HRC0581/1 - Jätkumuutlik õppejõud - dialoogiline mentorlus

Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

20.02.2023 - 24.04.2023

Registreerimise tähtaeg

13.02.2023

Toimumise koht

Tallinna Ülikool

Maht

36 akadeemilist tundi (kontaktõpe 24 tundi, iseseisevõpe 12 tundi)

Sihtgrupp

Alustavad ja kogenud õppejõud

Eesmärk

Mõtestada enda tööd õppejõuna, toetada üksteist keeruliste väljakutsetega toimetulekul viisil, mis aitavad tunda tööst rahulolu, ennetada kurnatust ja läbipõlemist. Toetada jätkumuutlikkust ehk kujundada oskus kohaneda, kasutada enda ja kollektiivseid ressursse, võtta kasutusele uued strateegiad, treenides emotsionaalset paindlikkust, minemata vastuollu enda väärtustega.

Sisu

Kuidas õppejõud tulevad toime väljakutseid pakkuvate olukordadega kiiresti muutuvas hariduskeskkonnas? Õppejõu kohanemine keeruliste aegadega. Isikliku vastutus eesmärkide seadmisel ja edu saavutamisel. Toetumine oma väärtustele ja tugevustele. Eneseaktsepteerimine ja -kaastundlikkuss. Läbipõlemise ja stressi ennetamine. Õppejõudude isiklikud ressurssid ja tugevused jätkumuutlikkuse, paindlikkuse ja loovuse suurendamisel. Kohanemisstrateegiad.

Õpiväljundid

teadvustab enesejuhtimise ja - hoiu rolli kestvas pingerikkas töös; on teadlik enda ressurssidest ja kasutab neid teadlikult; mõistab enda rolli erinevates keerulistes olukordades ja vajalike muutuste toetamisel; toestab enda professionaalset arengut kollegiaalse õppimise abil; hoiab enda motivatsiooni ja ennetab läbipõlemist.

Eeldused

Töötab Eesti kõrgkoolis õppejõuna

õpikeskkond

Tallinna Ülikoolis on tagatud tänapäevased, õppeprotsessi toetavad õpperuumid vajaliku esitlustehnikaga; olemas võimalus ruumi vastavalt vajadusele ümber kujundada, rühmatööde tegemiseks on piisavalt eraldumise võimalusi jne.

koolitaja kompetentsus

Valdkonna ekspert, varasem koolitamise kogemus.

Lõpetamistingimused

Lähtume eeldusest, et ennastjuhtiva õppejõu jaoks on kõige olulisem oma kogemuse analüüs koostöös teistega. Toetame osalejaid muutuste elluviimisel praktikasse ja hindame koolituse mõju ühiselt selle põhjal.
Kohtumistel kasutame kogemuslikke ja tegevuslikke meetodeid tööalaste probleemide uurimiseks ja üksteise võimestamiseks. Supervisioon kui juhendatud refleksioon aitab grupi ressursse kasutada tööalaste probleemide lahendamiseks. Töötame õppejõudude juhtumitega kovisiooni meetodil. Kohtumistel uurime õppejõudude seniseid kogemusi erinevate probleemide lahendamisel. Analüüsime õppejõudude tugevusi ning keskendume arenguvõimalustele. Iseseisva tööna uurivad õppejõud enda seniseid tegutsemise tavasid ja katsetavad muutusi.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Katrin Aava, PhD; Kaia Lainola, MA

Kursuse hind

495 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)

Korraldaja

Haridusteaduste instituut, Viktoria Bubukin, 55562236, viktoria.bubukin@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

10

AJAKAVA

aeg teema koolitaja + asutus ruum
20.02.2023 12:00-17:00 Katrin Aava, Kaia Lainola
06.03.2023 12:00-17:00 Katrin Aava, Kaia Lainola
03.04.2023 12:00-17:00 Katrin Aava, Kaia Lainola
24.04.2023 12:00-17:00 Katrin Aava, Kaia Lainola