HKC0093/2 - Terve õpetaja, terve laps

Osalejate arv on täis!
Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

16.01.2020 - 29.01.2020

Registreerimise tähtaeg

03.01.2020

Toimumise koht

Käina kool, Hiiu mnt 4, Käina vald, 92101, Hiiumaa

Maht

18 akadeemilist tundi (kontaktõpe 18 tundi)

Sihtgrupp

Osalise või täiskoormusega õpetaja

Eesmärk

kujundada teadmisi ja oskusi märkamaks enda vaimse ja füüsilise tervise mõjutegureid, toetades seeläbi positiivse kooli vaimse ja füüsilise õpikeskkonna kujunemist; arendada info- ja kommunikatsioonitehnoloogia õppetöös kasutamise, refleksiooni ning õpilaste üldpädevuste kujundamise oskust.

Sisu

1. Õpetaja kui varajane märkaja ja toetaja. Keeruliste lastega toimetulek, sekkumiste ja lahendamiste võimalused. Rasked vestlused, võtteid oskuslikus suhtlemiseks laste ja lastevanematega.
2. Õnnelik õpetaja, iseenda heaolu hindamine, toimetulek igapäevatöös, piirid ja seadusandlus. Läbipõlemine, selle ennetamine ja märkamine iseenda ja kolleegide juures. Õpetaja kui terve ja õnneliku õpikeskkonna looja ning hoidja.
3. Toitumine ja liikumine inimese igapäevaelus. Söömis- ja liikumisharjumuse kujunemine ning muutmine. Vaimse ja füüsilise tervise teema kajastamine valikainetes või läbiva teemana õppekavas. Nõustamistegevus koolis.

Õpiväljundid

- edendab enda ja õpilaste vaimset tervist ning märkab varakult ohumärke käitumises, ennetades läbipõlemist;
- loob ja hoiab vaimselt tervet ja turvalist õpikeskkonda, kasutab olukorrale sobivaid suhtlusviise ja lahendab distsipliiniprobleeme;
- teab toitumise- ja liikumisnõustamise aluseid, meetodeid ja nende piiranguid, kuidas käsitleda nimetatud teemat valikainetes või läbiva teemana õppekavas;
- tunneb toitumis- ja liikumisalast kirjandust ning hindab individuaalseid vajadusi ja kasutab abivahendeid nende määratlemiseks.

Eeldused

kuulumine sihtrühma

õpikeskkond

Koolitusel on tagatud tänapäevased, õppeprotsessi toetavad ruumid: olemas on vajalik tehnika, võimalus ruumi vastavalt vajadusele kujundada, rühmatööde tegemiseks piisavalt eraldumise võimalused jne. Haapsalu kolledžil on olemas kaasaskantav klassikomplekti jagu tahvelarvuteid (iPad) ja mobiiltelefone (iPhone), tagamaks koolituse käigus IT vahendite kasutamine (digipädevuse rakendamine). Õppematerjalide soovitused antakse koolitaja poolt õppetöö alguses.

koolitaja kompetentsus

Psühholoogia haridus, magistrikraad sotsiaalvaldkonnas, täiskasvanute koolitamise kogemus vähemalt 5 aastat, üldhariduskoolis õpetamise kogemus või väga hea riikliku õppekava tundmine.

Lõpetamistingimused

Loeng, grupitöö, arutelu, praktilised harjutused, analüüs, seminar.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tõend

Koolitajad

Kristin Veltri
Mailiis Tammeveski

Kursuse hind

tasuta

Korraldaja

Haapsalu kolledž, Tiina Alasoo, 4720243, koolitus@hk.tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

15

AJAKAVA

aeg teema koolitaja + asutus ruum
16.01.2020 14:00-18:30 Õpetaja kui varajane märkaja ja toetaja Kristin Veltri, Haapsalu kolledž
17.01.2020 09:00-14:00 Õnnelik õpetaja Kristin Veltri, Haapsalu kolledž
29.01.2020 12:30-17:30 Toitumine ja liikumine inimese igapäevaelus Mailiis Tammeveski, Haapsalu kolledž