YKC0101/3 - Lepinguõigus ("Lepingu- ja haldusõigus" koolituse moodul)

Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

07.02.2024 - 30.01.2025

Registreerimise tähtaeg

05.02.2024

Toimumise koht

Maht

156 akadeemilist tundi (kontaktõpe 42 tundi, iseseisevõpe 114 tundi)

Sihtgrupp

Ettevõtete töötajad ja spetsialistid, kelle tegevus seondub kinnis- ja vallasvara õigusliku regulatsiooniga või kes tunnevad selle valdkonna vastu huvi, sh nii tänased kui tulevased kinnisvara valdkonnas tegutsejad: ettevõtjad, äriühingute juhid, ärikonsultandid, juristid, kinnisvaramaaklerid, kõik valdkonna vastu huvi tundvad inimesed, sh tänased üliõpilased, ülikooli töötajad, kelle tegevusvaldkond seondub kinnisvara haldamisega või kinnisvaraga seonduvate tehingutega või muul viisil kinnis- ja vallasvara õigusliku regulatsiooniga.

Eesmärk

saada süvendatud ülevaade lepinguõiguse teooriatest ja praktikas levinumatest lepingutest (mh võõrandamislepingutest, kasutuslepingutest, teenuse osutamise lepingutest);
saada ülevaade lepinguväliste võlasuhete tunnustatud teooriatest, asjakohastest õigusteoreetilistest diskussioonidest ja lepinguvälise võlasuhte tekkimise alusest (mh käsundita asjaajamist, alusetud rikastumist, deliktiõigusest ja selle erikoosseisudest); mõista lepinguliste ja lepinguväliste võlasuhete arengut ja arenguperspektiive; kujundada õigusteoreetilise mõtlemise oskust õiguslike normide analüüsimise alusel, lahendamaks õigusteoreetilisi ja praktilisi probleeme; omandada oskusi oma seisukohtade argumenteerimiseks, kasutades võlaõiguse regulatsioone, Riigikohtu ja Euroopa Ühenduse Kohtu praktikat.

Sisu

Võlaõiguse eriosa teemad: nt lepinguõiguse süsteem, võõrandamislepingute, kasutuslepingute ja teenuse osutamise lepingute sõlmimine, lepingutest tulenevad osapoolte õigused ja kohustused, lepingute lõpetamise võimalused. Lepinguväliste võlasuhete süsteem, lepinguväliste võlasuhete tekkimise alused, antud võlasuhete tekkimise alustega seotud isikute subjektiivsed õigused ja juriidilised kohustused. Lepinguväliste võlasuhete ja lepinguliste suhete seosed ja rakenduspraktika.

Õpiväljundid

tunneb võlaõiguse süsteemi, põhimõisteid, alusprintsiipe ja teooriaid; püstitab ja analüüsib võlaõigusest tulenevate regulatsioonide piires õiguslikke probleeme; kasutab võlaõiguse valdkonna teadmisi õigusnormide tõlgendamisel ja praktiliste probleemide lahendamisel; orienteerub võlaõiguse alases infos, leiab vajalikku teavet erinevate probleemide lahendamiseks.

Eeldused

Omab vähemalt bakalaureuse kraadi või rakenduskõrgharidust. Panustab iga teema raames antud iseseisvasse töösse; paindlik ajakasutuses, mis võimaldab osaleda kontaktõppes; eesti keele oskus vähemalt B2 tasemel, isikliku sülearvuti (millel on kaamera) kasutamisvõimalus, kõrvaklapid, kvaliteetne internetiühendus kaugosalusroboti või telekonverentsi platvormi vahendusel osalemise korral.

õpikeskkond

Tagatud on tänapäevased ja õppimist toetavad õpperuumid. Ruum on loodud koostöötegevusteks. Õppepäevade vahelisel perioodil on osalejate jaoks kasutada veebipõhine õpikeskkond. Kontaktõpe toimub hübriidvormis videokonverentsi keskkonnas ja Tallinna Ülikoolis.

koolitaja kompetentsus

Koolitaja on kõrgharidusega, tunneb kinnis- ja vallasvara seonduvat õiguslikku regulatsiooni ja selle rakendamise praktikat. Kogemust käivad jagamas ülikooliga koostööd tegevad eksperdid

Lõpetamistingimused

Mikrokraadiprogrammi õpe kestab 2 semestrit, 10 kuud. Kontaktõpe toimub reedel (4-5 korda kuus) hajaõppe vormis videokonverentsi keskkonnas ja Tallinna Ülikoolis interaktiivse tõhustatud loengu vormis. Kursuse käigus tuleb arendada oma majandustegevust toetavat õigusdokumentide komplekti. Kogemust käivad jagamas ülikooliga koostööd teinud ettevõtted.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Andres Õige ja Jüri Heinla

Kursuse hind

1152 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)

Korraldaja

Ühiskonnateaduste instituut, Karin Ratas, 6409382, karin.ratas@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

1