AKJ7229.YK/1 - Konflikt ja selle lahendamise viisid ("Vaidluste lahendamine – lepituse õiguslik ja psühholoogiline käsitlus" koolituse moodul)

Toimumise aeg

05.09.2024 - 22.03.2025

Registreerimise tähtaeg

26.08.2024

Toimumise koht

Uus-Sadama 5, Tallinn

Maht

78 akadeemilist tundi (kontaktõpe 24 tundi, iseseisevõpe 54 tundi)

Sihtgrupp

avaliku sektori töötajad ja ettevõtjad, kes puutuvad kokku vaidluste tülide lahendamisega, kus ollakse seisus, et ei taheta veel kohtusse minna

Eesmärk

Õppida analüüsima konflikti ja selle lahendamise olulisemaid teoreetilisi käsitlusi, nende uurimise arengut ja metoodikat. Saada ülevaade vaidluste õigusliku ja kohtuvälise lahendamise eesmärkide erinevusest, vaidluste kohtuvälise lahendamise võrdlevast arengust ja selle teoreetilistest lähtekohtadest. Õppida analüüsima vaidluse kohtuvälise lahendamise liikide erinevusi ja eeliseid ning nende kasutamise lubatavust, sobivust ja perspektiivikust ühiskondlike suhete kontekstis.

Sisu

Konflikti ja selle lahendamise olulisemad teoreetilised käsitlused, nende uurimise areng ja metoodika. Vaidluste õigusliku ja kohtuvälise lahendamise eesmärgid, vaidluste kohtuvälise lahendamise võrdlev areng riikidevahelistes ja riigisiseses praktikas ning selle teoreetilised lähtekohad. Vaidluse kohtuvälise lahendamise liikide erinevused ja eelised ning nende kasutamise lubatavus, sobivus ja perspektiivikus ühiskondlike suhete kontekstis.

Õpiväljundid

Teab ja tunneb konflikti ja selle lahendamise olulisemaid teoreetilisi käsitlusi, nende uurimise arengut ja metoodikat, vaidluste õigusliku ja kohtuvälise lahendamise eesmärkide erinevust ning vaidluste kohtuvälise lahendamise arengut ja teoreetilisi lähtekohti. Eristab vaidluste kohtuvälise lahendamise liike, erinevusi ja eeliseid ning nende kasutamise lubatavuse põhimõtteid, sobivust ja perspektiivikust ühiskondlike suhete kontekstis.

Eeldused

Omab bakalaureusekraadi, inglise keele oskus vähemalt B2 tasemel, oskus töötada teaduskirjandusega ning tunneb huvi lepituse õigusliku ja psühholoogilise käsitluse vastu.

koolitaja kompetentsus

Koolitusprogrammi eest vastutavad oma erialadel tunnustatud õppejõud.

Lõpetamistingimused

Kursus sisaldab teemakohaseid loenguid, seminare, rühmatöid, juhtumite praktilisi lahendusi jne. Tähtsustatakse interaktiivset õpet, õppematerjalide läbitöötamist ja iseseisvat kogemuslikku õppimist. Mikrokraadi saamiseks tuleb läbida kõik moodulid.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Tanel Kalmet, Arno Baltin

Kursuse hind

2610 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)

Korraldaja

Loodus- ja terviseteaduste instituut, Katrin Soidra-Zujev, 6409443, katrin.soidra-zujev@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

10