HTC0119/1 - Ajalugu antiikajast 20. sajandini

Mikrokraadiprogrammis õppima asujatele toimub teisipäeval, 29. augustil 2023 kell 14.00 infotund Zoomis. Täpne teave infotunni kohta saadetakse registreerunutele e-kirjaga.
Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

04.09.2023 - 30.06.2024

Registreerimise tähtaeg

27.08.2023

Toimumise koht

Tallinna Ülikool, Narva mnt 25, Tallinn

Maht

624 akadeemilist tundi (kontaktõpe 224 tundi, iseseisevõpe 400 tundi)

Sihtgrupp

täiskasvanud, kes kaaluvad ajaloo või ajaloo ja ühiskonna õpetaja magistriõppesse sisseastumist, aga kelle bakalaureusekraad pole ajaloos - mikrokraadiõpe sobib suurepäraselt sisseastumiseks ettevalmistusel; ajaloohuvilised, kes soovivad saada ülevaadet ajaloo eri perioodidest antiikajaloost kuni 20. sajandi ajalooni.

Eesmärk

Omandada mikrokraad ja uusi teadmisi, arendada arusaamu ajaloo eri perioodide kohta, tutvuda ajalooperioodide kultuuriliste, poliitiliste ja sotsiaalsete arengutega.

Sisu

Antiikmaailm: sissejuhatus antiikmaailma, ühiskondade ja riikluse ajalugu, kultuuri ja kunstiajalugu eri valdkondade orgaanilises sümbioosis, Muistse Lähis-Ida ja Vahemere kultuuride ajaloo kõige olulisemad uurimisprobleemid. Kesk- ja varauusaegne maailm: Euroopa kesk- ja varauusaja ajalugu peamiste historiograafiliste suundumuste taustal. Muutused materiaalses kultuuris. Ajastukeskne mõttemaailma ja materiaalse kultuuri mõju visuaalse kultuuri arengule. Uusaegne maailm: kronoloogiline ja kompaktne ülevaade (Euroopa) uusaja ning uusima aja poliitilise, kultuuri- ja sotsiaalajaloo peajoontest alates 16. sajandi reformatsioonist kuni Viini kongressini. Ülevaade üldistest arengutest 20. sajandi ajaloos: möödunud sajandil toimunu, nähtused nagu sotsialism ja fašism; protsessidest nagu dekoloniseerimine ja demokratiseerumine

Õpiväljundid

teab ajalooperioodidest antiikajast 20.sajandini, on arendanud arusaama ja tutvunud ajalooperioodide kultuuriliste, poliitiliste ja sotsiaalsete arengutega.

Eeldused

Vähemalt keskharidus, huvi ajaloo vastu ja/või soov astuda ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetajakoolituse erialale.

koolitaja kompetentsus

Doktori- või magistrikraad; valdkondlik töökogemus; täiskasvanute koolitamise kogemus.

Lõpetamistingimused

Õppimine toimub nii lähiõppe kui ka e-õppe vormis, aga suurem osakaal on lähiõppel. Aine läbiviija kirjeldab õppemeetodeid, sh iseseisvaid töid esimestes loengutes. Arendatakse suulist ja kirjalikku eneseväljendusoskust ning võimekust võõrkeeles diskuteerida.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Jaan Lahe, Kaarel Vanamölder, Priit Raudkivi, Karsten Brüggemann jt.

Kursuse hind

1104 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)

Korraldaja

Humanitaarteaduste instituut, Merje Olm, 640 9316, merje.olm@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

5

MOODULID

20. sajandi ajalugu

Kesk- ja varauusaegne maailm