HRC0006/2 - Riigikaitseõpetaja praktika ("Riigikaitseõpetus" koolituse moodul)

Osalejate arv on täis!
Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

28.08.2017 - 10.06.2018

Registreerimise tähtaeg

29.06.2017

Toimumise koht

Tallinna Ülikool, Narva mnt 25

Maht

78 akadeemilist tundi (kontaktõpe 6 tundi, iseseisevõpe 72 tundi)

Sihtgrupp

õpetajahariduse üliõpilased, tegevõpetajad ja isikud, kellel on kutsekesk- või kõrgharidus ja läbitud sõjaväeline baasväljaõppe kaitseväes või Kaitseliidus (TSOBKkl) ning õpetavad või soovivad koolis õpetama asuda riigikaitse valikainet.

Eesmärk

siduda õpetamiskogemus ja omandatud teadmised koolitegelikkusega, areneda riigikaitse õpetajana; saada kogemus ja arendada end õpetaja tööga seotud valdkondades nagu õppimise juhtimine, õpilase arengu toetamine, sotsiaalsed oskused ja omadused; kavandada professionaalset arengut.

Sisu

Tutvumine kooli õppekavaga, riigikaitseõpetuse ainekavaga, õppekorralduse, õppedokumentatsiooni, materiaalse baasiga. 4 tunni vaatlus. Ette valmistatud ja läbi viidud 6 riigikaitseõpetuse tundi. Läbiviidud tundide refleksioon ja õpilastelt tagasiside kogumine. Praktika arengumapi koostamine.

Õpiväljundid

- planeerib õppe- ja kasvatusprotsessi lähtuvalt gümnaasiumi riiklikust õppekavast ja kooli õppedokumentatsioonist, luues õppetegevuses seoseid erinevate ainete ja teemavaldkondade vahel;
- kasutab õppe- ja kasvatusprotsessi läbiviimisel ainealaselt õigeid ning õppija eripärale ja eale vastavaid teadmisi, sõnavara ja meetodeid;
- analüüsib õppe- ja kasvatusprotsessi ning oma tegevust vastavalt kavandatud eesmärkidele ja alusdokumentidele, sellest lähtuvalt planeerib edasist tegevust;
- järgib viisakusreegleid ja kooli tegevustavasid, juhindub õpetajaeetikast, teeb praktikal koostööd juhendajatega jt praktikaga seotud inimestega;
- koostab arengumapi lähtuvalt sisulistest ja vormistuslikest nõuetest.

Eeldused

õpetajahariduse üliõpilased, tegevõpetajad ja isikud, kellel on kutsekesk- või kõrgharidus ja läbitud sõjaväeline baasväljaõppe kaitseväes või Kaitseliidus (TSOBKkl) ning õpetavad või soovivad koolis õpetama asuda riigikaitse valikainet.

õpikeskkond

Praktikakool

koolitaja kompetentsus

Magistrikraad, täiskasvanute koolitamise kogemus vähemalt 5 aastat, valdkonnas tegutsemise kogemus vähemalt 3 aastat. Kursuse läbiviijate valikul lähtutakse põhimõttest, et kaasatud oleks Tallinna Ülikooli kompetents, praktikud haridusmaastikult ja koolitajad, koostööpartnerid, eksperdid teistest organisatsioonidest.

Lõpetamistingimused

Riigikaitseõpetaja praktika toimub õppeaasta vältel. Praktika sooritatakse üldhariduskoolis või kutseõppeasutuses. Praktikaperioodi jooksul tutvub osaleja kooli õppekavaga, riigikaitseõpetuse ainekavaga, õppekorralduse, õppedokumentatsiooni ning materiaalse baasiga; vaatleb 4 tundi ning valmistab ette ja viib läbi 6 riigikaitseõpetuse tundi, reflekteerib läbiviidud tunde ja kogub õpilastelt tagasisidet. Läbiviidavaid tunde jälgib ja hindab praktikakoolis juhendav õpetaja. Praktikal kogetu põhjal koostab osaleja praktika arengumapi. Kokkuvõtted koolis kogetust tehakse viimasel praktikapäeval praktikakoolis koos juhendava õpetajaga. Kogemuse analüüs toimub praktika lõppseminaril ülikoolis. Praktika jooksul tuleb õppijatel sooritada erinevaid ülesanded, mis on täpsemalt kirjas õppeaine kursuseprogrammis. Praktika lõpus tuleb esitada arengumapp, mille koostamisel tuleb tugineda riigikaitseõpetaja praktika juhendmaterjalile.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Meidi Sirk, Jonatan Vseviov, Priit Heinsoo, Erki Kodar, Margus Pae, Margo Klaos, Mariliis Mets

Kursuse hind

0 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)
Koolitust rahastab Kaitseministeerium.

Korraldaja

Haridusteaduste instituut, Riina Stahl, +372 6199 774, riina.stahl@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

1

AJAKAVA

aeg teema koolitaja + asutus ruum
16.09.2017 10:15-11:00 Meidi Sirk