HRC0522/3 - Haridustehnoloogia õppeprotsessis ("Digipedagoogika rakendamine" koolituse moodul)

Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

30.01.2023 - 22.06.2023

Registreerimise tähtaeg

23.01.2023

Toimumise koht

Tallinna Ülikool, Narva mnt 25

Maht

156 akadeemilist tundi (kontaktõpe 32 tundi, iseseisevõpe 124 tundi)

Sihtgrupp

2–8-aastaste laste vanemad, õpetajad, haridusspetsialistid

Eesmärk

Saada ülevaade info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) kasutusvõimalustest hariduses, osata toetada õppija digipädevuste kujunemist; omandada praktilisi oskusi ja digipädevusi kasutamaks info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) võimalusi, meetodeid ja vahendeid õppeprotsessi mitmekesistamiseks.

Sisu

Õpetaja ja õppija digipädevused. Koolieelses lasteasutuses rakendatavad ea- ja jõukohased digivahendid. Turvaline tehnoloogia rakendamine. Erinevad võimalused digivahendite rakendamiseks õppetöösse. Õpilood ja õpistsenaariumid. Valdkonna uuringud ning strateegilised suunad. IKT-põhiste õppemängude teoreeriline käsitlus. IKT-põhised õppemängud ja –programmid ja nende kasutamine lasteaia õppeprotsessis. IKT-põhiste õppemängude loomine. Digivahendid projektõppes (sh rahvusvahelistumine). ePortfoolio loomine ja haldamine. Õpileping ja õpitu analüüs. Turvaline tehnoloogia kasutamine. Haridustehnoloogiliste -ja digipädevuste eneseanalüüs lähtuvalt DigCompEdu pädevusmudelile. Õpikeskkonna lühitutvustus (lastele suunatud). Haridustehnoloogilise uurimistöö analüüs. Veebipõhise küsitluse koostamine ja tulemuste analüüs.

Õpiväljundid

analüüsib ja hindab IKT vahendite sobivust ja nende kasutamise võimalusi õppeprotsessis; analüüsib enda haridustehnoloogilisi pädevusi; loob ja kasutab erinevaid IKT võimalusi õppeprotsessi planeerimisel ja läbiviimisel.

Eeldused

kuulumine sihtgruppi

õpikeskkond

Õpe toimub koolituse läbiviimiseks sobivates ruumides, mis on varustatud vajaliku õppetehnikaga ja vastavad tervisekaitse- ja ohutusnõuetele.

koolitaja kompetentsus

magistrikraad, koolitajana töötamise kogemus vähemalt 5 aastat

Lõpetamistingimused

ePortfoolio loomine ja haldamine. Õpileping ja õpitu analüüs. Turvaline tehnoloogia kasutamine. Haridustehnoloogiliste -ja digipädevuste eneseanalüüs lähtuvalt DigCompEdu pädevusmudelile. Õpikeskkonna lühitutvustus (lastele suunatud). Haridustehnoloogilise uurimistöö analüüs. Veebipõhise küsitluse koostamine ja tulemuste analüüs. Õppetegevuse kava koostamine. IKT-põhise õppemängu loomine. eTwinningu võimalused alushariduses.
Täpsem ülesannete kirjeldus kursuse õpikeskkonnas eDidaktikum.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Kaire Kollom, Elyna Heinmäe

Kursuse hind

792 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)

Korraldaja

Haridusteaduste instituut, Julia Reinman, 56982777, julia.reinman@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

3