HRC0437/3 - Kõrgharidusõppe praktika sidusas õppekavas

Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

13.12.2022 - 09.05.2023

Registreerimise tähtaeg

13.12.2022

Toimumise koht

Zoom

Maht

52 akadeemilist tundi (kontaktõpe 24 tundi, iseseisevõpe 28 tundi)

Kokkuvõttev lühikirjeldus

Koolituse eesmärk on kavandada kõrgharidusõppe õppekava eesmärkide ja õpiväljunditega sidus praktika, mis toetab üliõpilaste kujunemist oma eriala professionaalideks ning elukestvateks õppijateks.

Sihtgrupp

ülikoolipoolsed praktikajuhendajad, praktikaasutuste praktikajuhendajad

Eesmärk

Kavandada kõrgharidusõppe õppekava eesmärkide ja õpiväljunditega sidus praktika, mis toetab üliõpilaste kujunemist oma eriala professionaalideks ning elukestvateks õppijateks.

Sisu

Kõrgharidusõppe õppekava, selle eesmärgid ja õpiväljundid. Kõrgharidusõppe õppekavale, sh praktikale esitatavad nõuded. Õppekavaarendus ja õppekavajuht kui õppimise eestvedaja. Praktikal kasutatavad õppemeetodid ja lähenemised, nt töövarjutamine, disainmõtlemine, mentorlus jms. Koostöised ja tõenduspõhised lähenemisviisid õppekava- ja praktikaarenduses. Praktika võrgustik kui õpikogukond. Arendustegevusi toetavate tõendite kogumine ja analüüsimine. Õpiväljundite saavutatuse hindamine praktikal. Praktika hindamisülesanded ja -kriteeriumid.

Õpiväljundid

Analüüsib praktika rolli õppekavas, oskab sõnastada praktika õpiväljundeid; mõistab õppekavajuhi rolli ja võimalusi õppekava sidususe tagamisel, mõtestab enda tegevust eestvedajana õppekavaarenduses; rakendab koostöiseid ja tõenduspõhiseid lähenemisviise õppekava-, sh praktikaarenduses õppetegevuse kvaliteedi tagamisel; kavandab enda rollist lähtuvalt arendustegevused praktikasüsteemi arendamisel; kujundab praktika hindamisülesanded ja -kriteeriumid õppekava eesmärkidest ja praktikaga seotud tulemuste (õpiväljundite saavutatuse hindamine, üliõpilaste, vilistlaste ja tööandjate tagasiside jms) analüüsist lähtudes

Eeldused

kuulumine sihtgruppi

õpikeskkond

Koolitus toimub kas kaug-, lähi- või hajaõppe vormis. Kaugõpe toimub videosuhtlust võimaldavas keskkonnas (nt zoom), mille kasutamise juhtnöörid edastatakse osalejatele. Lähiõppe õpikeskkonnaks on Tallinna Ülikooli õpperuumid, kus tagatud on tänapäevased, õppeprotsessi toetavad ruumid vajalik tehnikaga; olemas võimalus ruumi vastavalt vajadusele ümber kujundada, rühmatööde tegemiseks on piisavalt eraldumise võimalusi jne

koolitaja kompetentsus

Magistrikraad, täiskasvanute koolitamise kogemus vähemalt 5 aastat, valdkonnas tegutsemise kogemus vähemalt 5 aastat.

Lõpetamistingimused

Koolitus koosneb 5 moodulist, mis koosnevad koolituspäevast ja sellele järgnevast praktilise töö koostamisest õppekava arendusrühmas. Koolitusel osalevad õppekava arendusesrühmad analüüsivad oma õppekava raames toimuvat praktikat ja kavandavad selle arendamiseks vajalikke tegevusi, lähtuvalt koolituspäevadel käsitlevatele teemadel.
I Kõrgharidusõppe õppekava ja praktika. Koolitusel osalevad erinevate õppekavade arendusrühmad, kes koolituse käigus jagavad vastastikku häid praktikaid senises praktikaakorralduses.
Praktiline töö: praktika sidususe analüüs õppekavas
II Õppekavaarendus ja õppekavajuht kui õppimise eestvedaja.
Praktiline töö: praktikaarenduse eesmärgid ja tööplaan
III Hindamine praktikal.
Praktiline töö: hindamisülesanded ja -kriteeriumid
IV Õppekavaarenduse hindamine.
Praktiline töö: praktika tulemuste hindamine
V Praktika uuendamine.
Praktiline töö: praktika uuendamise kava koos õpiväljundite, õppemeetodite, juhendamise ja hindamise põhimõtetega.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Kaire Povilaitis, Gina Metssalu, Cynne Põldäär, Tiina Anspal, Kätlin Vanari

Kursuse hind

tasuta

Korraldaja

Haridusteaduste instituut, Viktoria Bubukin, 55562236, viktoria.bubukin@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

20

AJAKAVA

aeg teema koolitaja + asutus ruum
13.12.2022 - 6 h Zoom
10.01.2023 - 4 h Zoom
07.02.2023 - 4 h Zoom
14.03.2023 - 4 h Zoom
18.04.2023 - 6 h Zoom