HRC0219/1 - Väärtuskasvatus ja inimõigused noorsootöö kontekstis ("Noorsootöötaja baasteadmised ja -oskused " koolituse moodul)

Õpe toimub koos eriala tudengitega sessioonõppes. Maksta tuleb arve alusel septembris. Mooduli läbinud sooritavad arvestuse või eksami ning saavad Tallinna Ülikooli täienduskoolituse tunnistuse koos lisaga läbitud teemade kohta.
Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

02.09.2019 - 20.12.2019

Registreerimise tähtaeg

29.08.2019

Toimumise koht

Tallinn, Narva mnt 25

Maht

78 akadeemilist tundi (kontaktõpe 24 tundi, iseseisevõpe 54 tundi)

Sihtgrupp

noortega tegelevad spetsialistid ja noorsootöötajad

Eesmärk

mõista noorsootöö väärtusbaasi ja noorsootöö kui väärtuskasvatuse põhimõtteid, osata lahendada noorsootöös tekkivaid väärtuste dilemmasid;
saada ülevaade olulisematest inimõigusalastest õigusaktidest ja rahvusvahelistest lepingutest ja nende seostest noorsootööga luua eeldused, et osata seostada rahvusvahelist noortepoliitikat ja inimõigusi, orienteeruda integratsioonipoliitikas inimõiguste ja noortepoliitika kontekstis, suuta rakendada inimõigusalaseid teadmisi noorsootöös.

Sisu

Noorsootöö väärtused, väärtuskasvatuse meetodid. Õpetajate väärtusmäng. Eesti Vabariigi inimõigustega seotud väljakutsed ja õigusaktid ning nende rakendamise võimalused noorsootöös. Inmõigused rahvusvaheliste (eelkõige Euroopa) lepingute ja näidete kontekstis.

Õpiväljundid

- mõistab väärtuskasvatuse põhimõtteid ja inimõiguste käsitlemise tähtsust noorsootöö kontekstis;
- teab olulisemaid inimõigusalaseid õigusakte ja rahvusvahelisi lepinguid, mis mõjutavad noortepoliitikat ja noorsootööd;
- analüüsib inimõiguste temaatikat noorsootöö väärtuste, põhimõtete ja elluviimise seisukohast;
- kasutab lihtsamaid väärtuskasvatuse meetodeid, sh väärtusdilemmade lahendamiseks.

Eeldused

kuulumine sihtrühma

õpikeskkond

Tagatud on tänapäevased, õppeprotsessi toetavad ruumid: olemas Näita vähemon vajalik tehnika, võimalus ruumi vastavalt vajadusele kujundada, rühmatööde tegemiseks piisavalt eraldumise võimalused jne.

koolitaja kompetentsus

Magistrikraad, täiskasvanute koolitamise kogemus vähemalt 5 Näita vähemaastat, valdkonnas tegutsemise kogemus vähemalt 3 aastat. Kursuse läbiviijate valikul lähtutakse põhimõttest, et kaasatud oleks Tallinna Ülikooli kompetents, praktikud haridusmaastikult ja koolitajad, koostööpartnerid, eksperdid teistest organisatsioonidest.

Lõpetamistingimused

Juhtumi analüüs. Essee

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Ilona-Evelyn Rannala, PhD

Kursuse hind

120 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)

Korraldaja

Haridusteaduste instituut, Elina Ojamets, 6199859, elina.ojamets@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

1