KAN6091.HR/3 - Koolitustegevuse kavandamine, rakendamine ja hindamine ("Koolitusprotsesside juhtimine" koolituse moodul)

Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

03.02.2024 - 10.06.2024

Registreerimise tähtaeg

26.01.2024

Toimumise koht

Tallinna Ülikool

Maht

156 akadeemilist tundi (kontaktõpe 20 tundi, iseseisevõpe 136 tundi)

Sihtgrupp

avaliku, era- või kolmanda sektori organisatsioonide spetsialistid ja juhid, kes oma rollis puutuvad kokku koolitus- ja arendustegevustega

Eesmärk

kujundada valmisolek koolitus- ja arendustegevuse kavandamiseks, läbiviimiseks ja hindamiseks.

Sisu

Koolitustegevus avalikus, era ja kolmandas sektoris. Koolitusvormid. Koolitusturu analüüs. Koolitustegevuse, sh e-õppe kavandamine organisatsioonis. Koolitusprojektide kavandamine: tegevuste ja ressursside planeerimine. Vajaduste analüüs ja koolitusprojekti sisendid ja väljundid, sihtgrupi määratlemine. Koolitusvajaduse analüüsimine, meetodid ja põhimõtted. Koolituse kavandamine, õppekava ja eelarve koostamine. Koolituskutse ja koolituspakkumise koostamine. Koolitusprojekti läbiviimine ja hindamine (kriteeriumid, objektid, liigid), aruandlus ja analüüs. Koolitusprojekti meeskond ja rollid meeskonnas. Kommunikatsiooni osa koolitusprojekti juhtimisel. Põhjendatud, objektiivse hindamisprotsessi ja asjakohaste hindamismudelite loomine. Rakendamis- ja hindamisvõimaluste põhjendamine täiskasvanuõppe erinevates situatsioonides. Rahvusvahelised koolitusprojektid kui mitmekultuuriliste õppeolukordade kavandamine, läbiviimine ja hindamine.

Õpiväljundid

teab koolitustegevuse põhimõtteid avalikus, era- ja kolmandas sektoris; käsitab koolitusprotsessi süsteemse arendusprotsessina; kavandab koolitust koolitusvajaduse analüüsi tulemustest lähtuvalt; mõistab koolitusprojekti kavandamise, läbiviimise ja hindamise teoreetilisi aluseid; kavandab ja hindab koolitusprojekti; suudab põhjendatult valida ja kasutada asjakohaseid hindamismudeleid.

Eeldused

vähemalt keskharidus, valmisolek õppida koos tasemeõppe üliõpilastega, töötada inglisekeelsete õppematerjalidega

koolitaja kompetentsus

Magistrikraad, täiskasvanute koolitamise kogemus vähemalt 5 aastat, valdkonnas tegutsemise kogemus vähemalt 3 aastat.

Lõpetamistingimused

Lähiõpe on sessioonõppes koos bakalaureuseastme üliõpilastega Tallinna Ülikooli ruumides. Tuleb osaleda lühiloengutes, rühmatöödes ja -aruteludes, teha praktilisi töid. Iseseisev töö on mitmes e-õppe keskkonnas digitehnoloogiliste vahendite abil.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Maria Ratassepp

Kursuse hind

1920 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)
Koolituse hind on kogu mikrokraadiprogrammi kohta (Koolitusprotsesside juhtimise mikrokraad)

Korraldaja

Haridusteaduste instituut, Julia Reinman, 56982777, julia.reinman@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

1