HRC0516/1 - Tööturg ja kutseharidus ("Karjääri kujundamise pädevused" koolituse moodul)

NB! Õppetöö toimub koos eriala tudengitega sessioonõppes. Tunniplaan: https://lingid.ee/zzPGo

Toimumise aeg

08.09.2022 - 28.01.2023

Toimumise koht

Tallinna Ülikool, Narva mnt 25, Tallinn
https://www.tlu.ee/ulikooli-linnak

Maht

78 akadeemilist tundi (kontaktõpe 20 tundi, iseseisevõpe 58 tundi)

Sihtgrupp

karjäärispetsialistid, karjäärikoordinaatorid haridusasutustes, üld- ja kutsehariduse karjääriõpetajad, kes rakendavad karjääriõppe mooduleid, eriala- ja üldainete õpetajad, kes soovivad lõimida karjääriõpet ainetundidesse, noortega tegelevad spetsialistid (nt noorsootöötajad, huvijuhid jne)

Eesmärk

omandada süsteemne ja terviklik arusaam tööd ja haridust ümberkujundavatest globaalsetest suundumustest ja europaseerumisest kutsehariduses ning kutsehariduse institutsionaalsest korraldusest, rollist ühiskonnas, seostest majanduse, tööturu ja sotsiaalse struktuuriga; mõista kutsehariduse kvaliteedi ja maine probleeme ning omandada oskus analüüsida tööturu näitajaid, pädevuste pakkumise ja nõudmise praeguseid ja tulevikuprobleeme.

Sisu

Kutsehariduse ajalooline areng ja reform. Europaseerumine kutsehariduses. Teoreetilised lähenemised majanduse ja tööturu ja kutsehariduse seostele. Kutsehariduse ühiskondlikud funktsioonid, kvaliteet ja maine. Kutsehariduse ja tööturu koordineerimine (turumehhanismide, riiklike/rahvusvaheliste regulatsioonide, kutseühenduste roll). Kutsehariduse institutsioonid ja korraldus Eestis ja Euroopas. Pädevuste nõudmine ja pakkumine Eestis ja Euroopas. Muutused tööelus kui väljakutsed kutseharidusele.

Õpiväljundid

mõistab kutsehariduse institutsioonilist korraldust, arengut Eestis ja EL mõju; mõistab tööturu ja kutsehariduse vaheliste seoste makro- ja mikrotasandi probleeme ja neid mõjutavaid tegureid, sh kutsehariduse mainet; analüüsib oskuste ja pädevuste nõudmist ja pakkumist mõjutavaid tegureid, arvestades kutsehariduse rolli kutseõppurite haridusliku, sotsiaalse ja tööalase mobiilsuse mõjutajana; kasutab kutsehariduse ja tööturu statistikat ja andmeid kutsehariduse probleemide käsitlemisel; analüüsib Eesti kutsehariduspoliitikat ja kutsehariduse arenguid mõjutavad dokumente ja andmeid, kasutades asjakohast terminoloogiat.

Eeldused

Kuulumine sihtrühma

õpikeskkond

Õpe toimub koolituse läbiviimiseks sobivates ruumides, mis on varustatud vajaliku õppetehnikaga ja vastavad tervisekaitse- ja ohutusnõuetele. Õpe võib toimuda lähi-, paind- või kaugõppe vormides.

koolitaja kompetentsus

Magistrikraad, koolitajana töötamise kogemus vähemalt 5 aastat

Lõpetamistingimused

Iseseisvate tööde koostamine ja eksami sooritamine. Seminarid, rühmatööd, kohustusliku kirjanduse läbitöötamine.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Krista Loogma

Kursuse hind

150 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)

Korraldaja

Haridusteaduste instituut, Karin Sarv, karin.sarv@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

1

AJAKAVA

aeg teema koolitaja + asutus ruum
08.09.2022 - 28.01.2023, Tööturg ja kutseharidus Tunniplaaniga saab tutvuda siin: https://lingid.ee/zzPGo