HRC0047/6 - Õppe- ja kasvatustegevuste kavandamine, läbiviimine ja tagasisidestamine õpetajakoolituse praktikas muutunud õpikäsituse valguses

Osalejate arv on täis!
Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

16.10.2017 - 17.10.2017

Registreerimise tähtaeg

09.10.2017

Toimumise koht

Tallinn, Narva mnt 25, T-410

Maht

16 akadeemilist tundi (kontaktõpe 16 tundi)

Sihtgrupp

TLÜ alushariduse praktikate juhendamisega seotud õpetajad. Partner/praktikalasteaedade meeskonnad (lasteaias praktikat juhendavad õpetajad või õppealajuhatajad)

Eesmärk

osata toetada praktikanti lapsekeskse kasvatuse ideest kantud, lõimitud tegevuste kavandamisel ja läbiviimisel, olles kursis ülikooli ootustega õnnestunud praktikale; osata juhendajana senisest efektiivsemalt suunata üliõpilast oma tegevust analüüsima, andes talle konstruktiivset, toetavat tagasisidet.

Sisu

Lapsekeskne, lapsest lähtuv ja lapse juhitud kasvatus alushariduse praktika kontekstis. Protsessi- ja tulemuspõhine eesmärgistamine praktikaülesannete täitmisel. Lõimitud tegevuste kavandamise ja läbiviimine toetamine lähtuvalt käsitletavast teemast ning eesmärkidest. Õppijale konstruktiivse tagasiside andmise ja eneseanalüüsi toetamise oskuste arendamine.

Õpiväljundid

• tunneb ülikooli praktikaülesannete lähtekohaks olevaid lapsekeskseid õpikäsitlusi ning oskab neid mõtestada konkreetsete praktikaülesannete kontekstis;
• oskab üliõpilast suunata mõistma protsessi- ja tulemuspõhise eesmärgistamise erinevusi;
• oskab hinnata üliõpilase praktikal kavandatud õppe- ja kasvatustegevuste vastavust eesmärkidele ning toetada tegevuste ja valdkondade omavahelist lõimingut;
• oskab anda efektiivset tagasisidet praktikandi tegevusele ja suunata praktikandi eneseanalüüsi.

Eeldused

TLÜ alushariduse praktikate juhendamisega seotud õpetajad. Partner/praktikalasteaedade meeskonnad (lasteaias praktikat juhendavad õpetajad või õppealajuhatajad)

õpikeskkond

Tagatud on tänapäevased, õppeprotsessi toetavad ruumid: olemas on vajalik tehnika, võimalus ruumi vastavalt vajadusele kujundada, rühmatööde tegemiseks piisavalt eraldumise

koolitaja kompetentsus

Kursuse läbiviijate valikul lähtutakse põhimõttest, et kaasatud oleks Tallinna Ülikooli kompetents, praktikud haridusmaastikult ja koolitajad, koostööpartnerid, eksperdid teistest organisatsioonidest.

Lõpetamistingimused

aktiivne osalemine lähiõppes

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tõend

Koolitajad

Maire Tuul
Ilona Sillak

Kursuse hind

0 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)
Koolitus toimub ESF tegevuse PRÕM 8.5 "Õpetajakoolituse praktika arendamine" raames. Koolituse läbiviimist toetab Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfond. Koolitus on töötavale õpetajale tasuta. Koolitusele registreerides kinnitan, et osalen kursusel täismahus ja olen enda osaluse kooskõlastanud asutuse juhiga.