IKC0110/4 - Lõimingu võimalusi koolis

NB! Kursusele registreerimine on avatud HITSA keskkonnas aadressil: https://koolitus.edu.ee/training/2495
Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

30.09.2019 - 03.12.2019

Registreerimise tähtaeg

26.03.2019

Toimumise koht

Tallinna Ülikool, Narva mnt 25 Tallinn

Maht

104 akadeemilist tundi (kontaktõpe 24 tundi, iseseisevõpe 80 tundi)

Sihtgrupp

Aine- ja klassiõpetajad

Eesmärk

arendada lõimimiseks vajalikke oskusi ja pädevusi.

Sisu

I Lõiming - konkreetsetest näidetest teooriani.
Lõimingu praktiseeerimine – ülikoolis väljatöötatud õpistsenaariumide läbitegemine ja analüüs. Õppimine toimub kogemuse kaudu.
Oma kooli interdistsiplinaarse lõiminguprojekti alustamine kooli meeskonnaga.

II Interdistsiplinaarse lõiminguprojekti väljatöötamine. Projekti läbiviimiseks vajalike materjalide loomine ja ettevalmistamine.

III Lõiminguprojekti tutvustamine, põhiosade katsetamine teise meeskonna abil. Tagasisidestamine, paranduste ja täienduste analüüs.

IV Lõiminguprojekti läbiviimine oma koolis. Tagasiside kogumine osalejatelt.

V Lõiminguprojektide kokkuvõtted, tagasiside tutvustamine ja analüüs. Lõimingu toimimismudelite süntees (lõimingu toimimiseks vajalikud sammud, ohukohad). Soovituste ja juhiste sõnastamine, nende jagamine ühiskanali kaudu.

Õpiväljundid

tunneb paremini ära eri lõimimisvõimalusi; analüüsib iseenda ja oma rühma tegevust lõiminguprojektis; oskab teha valikuid oma edaspidises töös lõiminguelementide ja -vormide paremaks kasutamiseks; valib ja rakendab asjakohased digivahendid ja meediasisu lõiminguprojekti planeerimisel ja elluviimisel; on pädev rakendama lõimingut eesmärgipäraselt

Eeldused

Õpetaja ametikohal töötamine.

õpikeskkond

Tagatud on tänapäevased, õppeprotsessi toetavad ruumid: olemas on vajalik tehnika, võimalus ruumi vastavalt vajadusele kujundada, rühmatööde tegemiseks piisavalt eraldumise võimalused jne.

koolitaja kompetentsus

Magistrikraad, täiskasvanute koolitamise kogemus vähemalt 5 aastat, valdkonnas tegutsemise kogemus vähemalt 3 aastat. Kursuse läbiviijate valikul lähtutakse põhimõttest, et kaasatud oleks Tallinna Ülikooli kompetents, praktikud haridusmaastikult ja koolitajad, koostööpartnerid, eksperdid teistest organisatsioonidest.

Lõpetamistingimused

I moodul algab lõimingut tutvustava ülevaatliku loenguga oma- ja välismaistest näidetest lõimingu ja selle teoreetiliste aluste kohta. Kuidas saavutada, et lõiming oleks läbiv õppetöö osa pikemaajaliselt?
Milline on hea õpijuhend? Õppija ennastjuhtimine. Keskkond. Tehnilised vahendid. Ülevaade IKT võimaluste rakendamisest õppeprotsessis. Ühisarutelu. Osalejad teevad praktiliselt läbi lõimingul põhineva õpistsenaariumi ülesandeid õppija kogemuse saamiseks. Analüüs: millist lõimingut kogesin? Pärast toimub koolirühmade ajurünnak oma lõiminguprojekti väljatöötamise alustamiseks.

Iseseisev töö: II moodulis alustab rühm oma koolis lõiminguprojekti väljatöötamist. Rühm valmistab ette selleks vajalikud materjalid ja õppetegevused. Lisaks muu eeltöö: ajakava, ruumid, tehnilised vahendid.

III moodulist tutvustavad rühmad ülikoolis oma lõiminguprojekti ideed, ülesehitust ja läbiviimise kava. Lisaks on ette valmistatud projekti põhiosade materjalid (ülesanded, õppevahendid), mida katsetatakse teiste rühmadega. Pärast katsetamist saab rühm tagasisidet, mille põhjal oma lõiminguprojekti täiendada ja vajadusel muuta.

Iseseisev töö: IV moodulis toimub lõiminguprojekti läbiviimine oma koolis koos õpilastega. Pärast kogub rühm osalejatelt tagasisidet ja rühmaliikmed panevad kirja oma kogemuse projekti läbiviimise kohta. Projekti ettevalmistamise kirjeldus, materjalid ja tagasiside koondatakse projekti e-portfooliosse (kaust Drive`is, blogileht vm).

V moodulis teevad rühmad ülikoolis oma projektidest kokkuvõtted, tutvustavad projekti e-portfooliot, analüüsivad lõiminguprojekti läbiviimist ja annavad ülevaate sellele saadud tagasisidest. Rühmade ühisarutelu käigus sõnastatakse lõimingu õnnestumiseks vajalikud sammud, võimalikud ohud ja soovitused nende vältimiseks. Ühisarutelu tulemused talletatakse ja neid jagatakse ühiskanali (nt veebileht) kaudu.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Mare Oja PhD; MerlinLinde, MA; Katrin Soidra, PhD; Kristi Paas, PhD; Edna Vahter, PhD

Kursuse hind

tasuta

Korraldaja

Haridusteaduste instituut, Külli Rauk, 6199523, kyllira@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

20

AJAKAVA

aeg teema koolitaja + asutus ruum
30.09.2019 - I sessioon 30.09.2019
05.11.2019 - II sessioon 5.11.2019
02.12.2019 - III Sessioon 2.-3.12.2019