HRC0563/1 - Multimeediumi loomine ja meediakasvatuse rakendamine õppeprotsessis ("Digipedagoogika rakendamine" koolituse moodul)

Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

30.01.2023 - 22.06.2023

Registreerimise tähtaeg

23.01.2023

Toimumise koht

Tallinna Ülikool, Narva mnt 25

Maht

156 akadeemilist tundi (kontaktõpe 40 tundi, iseseisevõpe 116 tundi)

Sihtgrupp

lapsevanemad, õpetajad koolieelses lasteasutuses

Eesmärk

Saada ülevaade multimeediumite loomise eri võimalustest (pilt, heli, video, animatsioon) lasteaia õppeprotsessis; omandada oskusi luua erinevaid multimeediume meediakasvatuse põhimõtteid silmas pidades. Saada selgus meediakasvatuse põhimõistetes ja olulisemates filmimõistetes; teadvustada meedia kui ühe kasvukeskkonna ohte ja võimalusi. Seostada multimeedia loomise ja meediakasvatuse temaatika koolieelse lasteasutuse riikliku õppekavaga, rakendada meedia sisu ja IKT vahendeid teadvustatult laste meediateadlikuse kujundamiseks ja lapse arengu toetamiseks. Saada praktilisi lahendusi multimeedia loomiseks ja meediakasvatuseks lasteaias.

Sisu

Õpikeskkonnaga (eDidaktikum) tutvumine, registreerimine. Piltide loomine digitaalselt. Piltide töötlemine. Piltide joonistamine, ekraanipiltide tegemine. Pilt õppeprotsessis. Digitaalselt loodud ja kujundatud sündmuse kuulutus. Audiovisuaalse kirjaoskuse põhialused. Animatsiooni ajalugu. Animatsiooni loomise etapid. Stsenaarium. Kaader. Animatsiooni liigid. Video tegemine. Filmimõisted. Videotöötlusprogrammid, ekraanisalvestised. Video õppeprotsessis. Heli salvestamine, töötlemine, helitöötlusprogrammid. Heli õppeprotsessis. Multimeediumi avaldamine veebikeskkondades. Meediakasvatuse põhimõisted. Uus kirjaoskus ja meediateadlikkus. Meedia toimemehhanismid, mõjutusvahendid. Meedia tõenäolised mõjud – ohud ja võimalused. Uus kirjaoskus ja meediateadlikkus. Ristmeedia ja osaluskultuur. Meediakasvatuse seosed KELARÕK-ga, õppekava pädevused, lõimivad teemad ja ainevaldkonnad, meediakasvatuse didaktilised põhiprintsiibid. Meediavahendid (ajaleht, ajakiri, film, video, animatsioon) ja nende sisu didaktilised kasutusvõimalused õppeprotsessis.

Õpiväljundid

- loob multimeediumi liigist lähtuvalt sobivaid vahendeid ja tarkvara eri multimeediume kasutades, arvestades audiovisuaalse kirjaoskuse põhialused, õppe- ja kasvatusvaldkondade ülest lõimingut ja meediakasvatuse põhimõtteid;
- analüüsib multimeediumite kasutamise võimalusi lasteaia õppe-kasvatusprotsessis ja seoseid koolieelse lasteasutuse riikliku õppekavaga;
- mõtestab (digitaal)meediat kui ühe kasvukeskkonna osatähtsust eelkooliealise lapse igakülgses arengus, leides lahendusi võimalikele meediast tulenevatele probleemidele ja on valmis nõustama lapsevanemaid (sh erinevaid digiajastu meediume ja formaate kasutades) üldisemates meediat puudutavates kasvatusküsimustes.

Eeldused

Kuulumine sihtrühma (lapsevanemad, koolieelse lasteasutuse õpetajad) ja soov omandada mikrokraad “Digipedagoogika rakendamine algajatele”

õpikeskkond

Õpe toimub sobivates ruumides, mis on varustatud vajaliku õppetehnikaga ja vastavad tervisekaitse- ja ohutusnõuetele. Õpe võib toimuda lähi-, paind- või kaugõppe vormis.

koolitaja kompetentsus

Vähemalt magistrikraad, täiskasvanute koolitamise kogemus, hariduse valdkonnas tegutsemise kogemus vähemalt 5 aastat.

Lõpetamistingimused

Õpe toimub sessioonõppes koos bakalaureuseastme üliõpilastega. Kontaktõpe (loengud, rühmaarutelud, praktilised tunnid) toimub õppesessiooni aegadel. Õppijad võtavad osa kontaktõppest ja sooritavad iseseisvad ülesanded.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Kaire Kollom, Elyna Heinmäe

Kursuse hind

792 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)

Korraldaja

Haridusteaduste instituut, Julia Reinman, 56982777, julia.reinman@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

3