AYC0397/1 - Kestlik personalijuhtimine

Täiendusõppeprogrammi rahastatakse Taaste- ja vastupidavusrahastu investeeringust „Roheoskused ettevõtete rohepöörde toetamiseks“ (RRF rohe) ja see on osalejale tasuta.

Toimumise aeg

12.09.2024 - 13.12.2024

Registreerimise tähtaeg

29.08.2024

Toimumise koht

Tallinn, Uus-Sadama 5, Tallinna Ülikool

Maht

168 akadeemilist tundi (kontaktõpe 112 tundi, iseseisevõpe 56 tundi)

Sihtgrupp

Kogenud personalijuhid, kes organisatsiooni (nii ettevõtte kui ka asutuse) juhtkonna liikmena panustavad kestlike strateegiate loomisesse; samuti juhtimiseksperdid, coach’id ja mentorid, kes toetavad organisatsioone kestlike strateegiate loomisel, väärtustades seejuures inimkapitali rolli ja mõju.

Eesmärk

Omandada teadmisi ja oskusi, mis võimaldavad lisada traditsioonilistele inimeste juhtimisega seotud praktikatele kestlikkuse vaatenurga. Arendada süsteemse mõtlemise oskust erinevate organisatsioonide nii jätkusuutlikkuse ja kerksuse kui ka kitsamalt keskkonnaaspektide, -mõjude ja sekkumismeetmete jadas, hoides fookuses lahenduste- ja kohanemise olulisust ning nende kommunikatsiooni. Õppida, kuidas toetada muutusi võimestades inimesi koostöövõrgustikes organisatsiooni arendama. Mõista disainmõtlemise, tuleivkuseire ja innovatsiooniteooriate rakendumisvõimalusi toetamaks kestliku personalijuhtimist.

Sisu

I Jätkusuutlikkus ja keskkonnakorraldus vaatleb kestlikuse eri tahke ning nendevahelisi seoseid ning keskkonnakorralduslike meetmete rolli kestlikku arengu saavutamisel (sh kestliku arengu eesmärgid, EL keskkonnapoliitika põhimõtted ja keskkonnaõiguse alused).
II Keskkonnajuhtimine ja keskkonnamõju vähendamine arendab olelusringipõhist mõtlemist luues ühtlasi eeldused keskkonnajuhtimissüsteemide (sh kommunikatsiooni kui ühe nende osa) rolli mõistmiseks organisatsiooni tasandil. Lisaks probleemidele, aspektidele ja mõjudele tutvustatakse põhimõtteid, millega saab toodete, teenuste ja tegevuste keskkonnamõjusid vähendada (sh ringmajanduse kontseptsioon ja selle põhimõtted ning rakendused), samuti antakse ülevaade CSR kontseptsiooni olemusest.
III Organisatsioonilisi muutusi loovad koostöövõrgustikud annab ülevaate organisatsioonilise õppimise tegutsemisviisidest ning arendab oskusi ja teadmisi, mis võimaldavad neid sotsiaalse osaluse kaudu paremini nähtavaks ja kasutatavaks muuta luues nii eeldused muutuste juhtimiseks organisatsioonis.
IV Innovatsioonitehnoloogiad ja tulevikudisain keskendub innovatsiooni põhimõtete ja -teooriate rakendamise võime arendamisele, toetades muuhulgas ka analüütilise mõtlemisoskuse arengut ning ettevaatava innovatsiooni elluviimist.
V Kestliku personalijuhtimise seminar demonstreerib õppeainete omavahelisi seoseid ning reflekteerib kestliku personalijuhtimise rakendamise teemadel sh nt organisatsiooni kestlikkuse hindamisel.

Õpiväljundid

Mõistab organisatsioonide ja kitsamalt personalijuhtimise rolli ÜRO kestliku arengu eesmärkide ning kestliku (sh ESG) arengu põhimõtete järgimisel. Arvestab personalistrateegia loomisel elukeskkonna mõjusid, kujundab kestlikkust väärtustava organisatsioonikultuuri ja personalitöö; kasutab analüüsioskust, süsteemmõtlemist ning omab baasteadmisi innovatsiooni ja loovust edendavate organisatsiooni arendamise meetodite kasutamisest.

Eeldused

Eesti keele oskus C1, inglise keele oskus vähemalt B2. Õpe on eesti keeles, kuid kasutatakse nii eesti kui ka inglisekeelseid materjale. Bakalaureusekraad või sellega võrdsustatud haridustase. Kasuks tuleb erialane kogemus: asjatundlikkus personalijuhtimise või juhtimise valdkonnas.

õpikeskkond

Lähiõpe toimub TLÜ klassiruumides, mis on kohaldatavad rühmatöödeks, varustatud tehnikaga, mis võimaldavad elektrooniliste presentatsioonide läbiviimisi. Õppematerjalid on kättesaadavad Moodle õpikeskkonnas.

koolitaja kompetentsus

vähemalt magistrikraad mooduli sisuga seotud valdkonnas ja täiskasvanute koolitaja kogemus.

Lõpetamistingimused

Õppetöö toimub sessioonõppe vormis. Kontaktõpe (loengud, rühmaarutelud, praktilised tunnid) toimuvad õppe sessiooni aegadel.
Iseseisva tööna ühe vabalt valitud keskkonnaprobleemi kompleksuse mõistmisele ülesehitatud ülesanne (eri tasandid ja seosed, mille kohta tuleb ise täiendavalt informatsiooni otsida), mille tulemina tuleb välja pakkuda ette antud organisatsiooni vaatest probleemi suhtes kohanemismeetmeid ja lahendusi. Rühmatööna näidistoote või -organisatsiooni puhul olelusringi lõikes sisendite ja väljundite tuvastamine, tuvastada olulisemad keskkonnaaspektid ja nende potentsiaalne mõju, teha ettepanekud eesmärkide/ülesannete ja nende jälgimise indikaatorite kohta, pakkuda välja meetmed/lahendused olukorra parandamiseks. Osalejad töötavad välja ka lahendusi, kuidas koostöövõrgustike abil muutusi toetada; Ühe organisatsiooni innovatsiooniauditi ja -strateegia visandi koostamine. Essee kirjutamine ning väitluses osalemine kestlike personalijuhtimise praktikate rakendamise poolt ja vastu argumentide üle.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Piret Vacht, Maria Kütt, Mart Laanpere, Johanna Vallistu, Katrin Aava jt.

Kursuse hind

tasuta

Korraldaja

koolitus- ja konverentsikeskus, Lilian Rückenberg, 6199516, lilian.ruckenberg@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

20