HRC0109/2 - Juhendamine kui dialoog

Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

31.05.2018

Registreerimise tähtaeg

25.05.2018

Toimumise koht

Tallinn, Narva mnt 25, Tallinna Ülikooli Terra hoone ruum T-412

Maht

8 akadeemilist tundi (kontaktõpe 8 tundi)

Sihtgrupp

Pedagoogilist kõrgharidust omavad kogemustega tegevõpetaja-juhendajad.

Eesmärk

mõtestada enda tegevusi praktika juhendajana ning osata juhendamisoskuste teadliku kasutamise kaudu toetada üliõpilase õppimist ja professionaalset arengut.

Sisu

Juhendamine kui koostöö. Usaldussuhte ülesehitamine. Juhendamisprotsess ja juhendaja põhioskused. Juhendaja sotsiaalne-emotsionaalne kompetentsus: enesejuhtimine, eneseteadlikkus, sotsiaalne teadlikkus, suhtlemisoskused ja vastutustundlik otsustamine. Aktiivne kuulamine, küsimuste esitamine. Kokkuvõtete tegemine. Suhtlustasandid. Suhtlemistõkked. Tunnete juhtimine.

Õpiväljundid

teadvustab enda kui juhendaja tegevusi üliõpilase professionaalse arengu toetamisel; kasutab dialoogi juhendamissuhtes; analüüsib end sotsiaalsete-emotsionaalsete oskuste kasutajana.

Eeldused

Töötamine praktikate juhendamisega seotud õpetajana või praktika juhendajana ülikoolis.

õpikeskkond

Tagatud on tänapäevased, õppeprotsessi toetavad ruumid: vajalik tehnika, võimalus ruumi vastavalt vajadusele kujundada, rühmatööde tegemiseks piisav eraldumise võimalus.

koolitaja kompetentsus

Kursuse läbiviijate valikul lähtutakse põhimõttest, et kaasatud oleks Tallinna Ülikooli kompetentsus, praktikud haridusmaastikult ja koolitajad, koostööpartnerid, eksperdid teistest organisatsioonidest.

Lõpetamistingimused

Koolitus on oma ülesehituselt terviklik – koolituspäev on üles ehitatud arvestades õppimist kui terviklikku protsessi, mis hõlmab nii isiksuslikku kui professionaalset arengut.
• õppijakeskne ja praktiline – fookuses on õppijate-osalejate küsimused ja väljakutsed, mille lahendamisega tegeletakse, lähtutakse õppijast ja tema kogemusest;
• protsessi- ja suhtlemiskeskne – fookuses on tähenduslikud arutelud ja dialoogid
Eelnevad põhimõtted on aluseks ka erinevate meetodite valikul koolituse läbiviimisel – koolitusel kasutatakse erinevaid täiskasvanu õppimist toetavaid lähenemisi ja metoodilist ülesehitust (juhtumi analüüsid, akvaarium, töötoad vms lähenemised).

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tõend

Koolitajad

Kaia Köster

Kursuse hind

0 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)
Koolitus toimub ESF tegevuse PRÕM 8.5 "Õpetajakoolituse praktika arendamine" raames. Koolituse läbiviimist toetab Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfond. Koolitus on töötavale õpetajale tasuta. Koolitusele registreerides kinnitan, et osalen kursusel täismahus ja olen enda osaluse kooskõlastanud asutuse juhiga.

Korraldaja

Haridusteaduste instituut, Maris Saagpakk, 640 9359, saagpakk@tlu.ee
Haridusinnovatsiooni keskus, Elina Ojamets, 6199859, eojamets@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

20