LTC0371/1 - Individuaalsed erinevused ("Vaidluste lahendamine – lepituse õiguslik ja psühholoogiline käsitlus" koolituse moodul)

Kursusele registreerimine toimub läbi raamõppekava: Vaidluste lahendamine – lepituse õiguslik ja psühholoogiline käsitlus

Toimumise aeg

04.12.2021 - 20.01.2022

Toimumise koht

Tallinn, Narva mnt 25

Maht

104 akadeemilist tundi (kontaktõpe 32 tundi, iseseisevõpe 72 tundi)

Kokkuvõttev lühikirjeldus

Mikrokraadiprogrammi on oodatud vähemalt bakalaureusekraadiga õppijad, eriti need, kelle igapäevatöös on vajalik lepitusmenetluse õigusliku tausta tundmine ja praktilised psühholoogia-alased teadmised ning kogemus.

Sihtgrupp

Avaliku sektori töötajad ja ettevõtjad, kes puutuvad kokku vaidluste tülide lahendamisega, kus ollakse seisus, et ei taheta veel kohtusse minna.

Eesmärk

omandada teadmised isiksuse ja vaimsete võimete eri teooriate ja mudelite põhimõistetest ning nende rakendamisest käitumismustrite analüüsimiseks.

Sisu

Isiksuse kontseptsioonide 4 mudelite gruppi ja nende iseloomustus (psühhodünaamiline, humanistlik, kognitiiv-käitumuslik või klassifitseeriv lähenemine). Vaimsed võimed. Individuaalsete erinevuste püsivuse ja muutlikkuse probleem. Individuaalsete erinevuste väljendumine: pro- ja antisotsiaalses (näiteks empaatias), suhetes (näiteks koostöös), motivatsioonis (nt eesmärgipüsivuses), väärtustes (nt individualismis), stressis (nt säilenõtkuses) ja otsustusviisides (nt süüdistamises).

Õpiväljundid

teab isiksusepsühholoogia olulisemaid paradigmasid, vaimsete võimete mudeleid ning isiksuse ja vaimsete võimete kontseptsioonide rakendamisest käitumise kirjeldamisel ja seletamisel.

Eeldused

omab bakalaureusekraadi ning tunneb huvi lepituse õigusliku ja psühholoogilise käsitluse vastu

õpikeskkond

Õppetöö toimub koolituse läbiviimiseks sobivates õpperuumides, mis on varustatud vajaliku õppetehnikaga ja vastavad tervisekaitse- ja ohutusnõuetele. Kursuse korralduses võidakse teha muudatusi riigis kehtestatud piirangute korral.

koolitaja kompetentsus

Aleksander Pulver (PhD psühholoogias) on töötanud 40 aastat Tartu Ülikoolis ja Tallinna Ülikoolis, valdab erinevaid isiksusepsühholoogia, suhtlemispsühholoogia, organisatsioonipsühholoogia ja psühhomeetria valdkondi teoreetilisel ja praktilisel tasemel. Viinud läbi üle 30 aasta täiendkoolituskursi (sh. suhtlemistreeninguid ning psühhoteraapilisi gruppe) stressiga toimetuleku, mitteverbaalse suhtlemise, isiksusepsühholoogia, emotsionaalsete suhete ning emotsioonide regulatsiooni alal.

Lõpetamistingimused

Osaleja eeltööna töötab läbi teaduskirjanduse. Koolitus toimub loengute ja seminaride vormis (sh grupitöö vormis, juhtumianalüüside tegemisel).
Teaduskirjandus iseseisvaks tööks:
Burger, J. (2019) Personality. (10th ed). Cengage Learning, UK.
Maltby, J., Day, L., Macaskill, A. (2017). Personality, individual differences and intelligence ( 4th ed). Pearson Education Limited, Harlow, UK.
Valitud peatükid raamatust Zeigler-Hill, V.; Shackelford, T.K. (Eds.) (2019) The SAGE Handbook of Personality and Individual Differences. SAGE Publications Ltd.,


Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Aleksander Pulve

Kursuse hind

2400 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)

Korraldaja

Loodus- ja terviseteaduste instituut, Katrin Soidra-Zujev, 6391751, katrin.soidra-zujev@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

12

AJAKAVA

aeg teema koolitaja + asutus ruum
04.12.2021 10:00-17:15 Aleksander Pulver
17.12.2021 14:00-17:15 Aleksander Pulver
18.12.2021 10:00-17:15 Aleksander Pulver
06.01.2022 10:00-17:15 Aleksander Pulver
07.01.2022 10:00-13:15 Aleksander Pulver