DTC0180/1 - Terviseinfo kvaliteet, usaldusväärsus ja turvalisus ("Terviseandmete ja -informatsiooni haldamine " koolituse moodul)

Õppeaine kuulub mikrokraadiprogrammi Terviseandmete ja -informatsiooni haldamine.
Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

06.02.2024 - 21.05.2024

Registreerimise tähtaeg

04.09.2023

Toimumise koht

veebis

Maht

104 akadeemilist tundi (kontaktõpe 16 tundi, iseseisevõpe 88 tundi)

Sihtgrupp

avaliku ja erasektori organisatsioonides töötavad spetsialistid, kes vajavad teadmisi ja oskusi terviseandmete ja -informatsiooni haldamiseks ja juhtimiseks, et kasutada terviseteavet tervise edendamise ja tervishoiuga seotud otsuste vastu võtmisel või terviseharituse arendamisel.

Eesmärk

kujundada pädevus terviseinfo kvaliteedi ja usaldusväärsuse kontekstist ning terviseandmete ja -informatsiooni haldamise eetilistest aspektidest ja turvalisusest.

Sisu

Terviseinfo kvaliteedi ja selle omaduste analüüs. Terviseinfo usaldusväärsus, tõenduspõhise teabe kasutamine, allikate valik ja ekspertide kaasamine terviseinfo koostamisel. Terviseinfosüsteemide standardite roll privaatsuse ja andmekaitse tagamisel ning andmete kuritarvitamise ja väärkasutuse vältimiseks. Tervisealase teabe eetika, privaatsuse ja turvalisuse aspektid infovajajate privaatsuse ja õiguste tagamiseks. Tervisealase teabe privaatsuse analüüsimine teabe konfidentsiaalsuse ja turvalisuse kontektis, et tagada tervisealase teabe kaitse volitamata juurdepääsu eest.

Õpiväljundid

Omab süsteemset ülevaadet ja laiapõhjalisi teadmisi terviseinfo kvaliteedi ja usaldusväärsuse kontekstist, rakendab terviseinfosüsteemide standardeid privaatsuse ja andmekaitse tagamiseks. Töötab problemaatilistes olukordades eetiliselt, olles teadlik eetilistest aspektidest, piirangutest ja ühiskondlikest vajadustest ning vahendades põhjendatud seisukohti terviseandmete ja -informatsiooni haldamise valdkonnas.

Eeldused

kuulumine sihtgruppi

koolitaja kompetentsus

vähemalt magistrikraad, täiskasvanute koolitamise kogemus, oma valdkonna ekspert

Lõpetamistingimused

õpe toimub tervikuna e-õppena (Moodle õpihaldussüsteem, Zoom videokohtumised), rakendatakse aktiivõppemeetodeid (ümberpööratud õpe, ajurünnak, mõistekaart, suhtluspõhine loeng, juhtumianalüüs, suunatud diskussioon, praktiline tegevus). Lähtuvalt diagnostilise küsitluse tulemustest kohandatakse iseseisvad tööd iga õppija vajadustest lähtuvalt.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Silvi Metsar, Aile Möldre, Marianne Paimre, Merle Laurits

Kursuse hind

280 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)

Korraldaja

Digitehnoloogiate instituut, Kersti Maidra, 6409428, kersti.maidra@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

10