HRC0321/1 - Inseneripedagoogika

NB! Õppekava on moodustatud magistritaseme ainetest, õpitakse koos eriala tudengitega sessioonõppes. Maksta tuleb arve alusel septembris. Mooduli läbinud sooritavad arvestuse või eksami ning saavad Tallinna Ülikooli täienduskoolituse tunnistuse koos lisaga läbitud teemade kohta.
Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

11.09.2020 - 18.06.2021

Registreerimise tähtaeg

31.08.2020

Toimumise koht

Tallinna Ülikool, Narva mnt 25 ja Tallinna Tehnikaülikool, Ehitajate tee 5

Maht

624 akadeemilist tundi (kontaktõpe 144 tundi, iseseisevõpe 480 tundi)

Sihtgrupp

Kõrgharidusega isikud, kes soovivad õpetada kutse- või üldhariduskoolis tehnikavaldkonna õppeaineid

Eesmärk

kujundada teaduspõhine ja süsteemne arusaam inseneripedagoogika põhimõistetest, teooriatest ning mõjusast interaktiivsest õppeprotsessist; kujundada arusaam inseneripedagoogika uuenduslikest mudelitest, strateegiatest ja meetoditest tehnikaeriala integreeritud õpetamiseks, arvestades õpilaste individuaalsete erinevuste ning eri õpistiilidega; kujundada inseneripedagoogilist pädevust õppeprotsessis, et planeerida, mõjusalt läbi viia ja analüüsida õppeprotsessi, anda tagasisidet ning hinnata õpilaste õpitulemusi.

Sisu

Inseneripedagoogika. Tehnikaõppe ja uurimistöö didaktika ning tulemuste esitlus. Tehnilised vahendid tehnikaõppe didaktika rakendamisel. Tootearendus ja kvaliteet.

Õpiväljundid

mõistab inseneripedagoogika põhikontseptsioone, teooriaid ja uuemaid arengusuundi; mõistab tehnikaõppe didaktika teoreetilisi aluseid, põhikontseptsioone ja oskab pädevalt ja loominguliselt kavandada didaktiliselt mõjusat õppetööd, arvestades õpilaste individuaalsete erinevuste ning erinevate õpistiilidega; oskab läbi viia interaktiivset õppetööd, rakendades kaasajastatud õppijakeskseid õppe- ja hindamismeetodeid; oskab valida ja koostada õppetööks erialapädevusi lõimivaid õppeülesandeid, didaktiliselt mõjusaid õppematerjale, kasutab otstarbekaid tehnoloogilisi vahendeid lähtuvalt õppijate iseärasustest ja õpiväljunditest.

Eeldused

Kuulumine sihtgruppi

õpikeskkond

Tagatud on tänapäevased, õppeprotsessi toetavad ruumid: olemas on vajalik tehnika, võimalus ruumi vastavalt vajadusele kujundada, rühmatööde tegemiseks piisavalt eraldumise võimalused jne.

koolitaja kompetentsus

Magistrikraad, täiskasvanute koolitamise kogemus vähemalt 5 aastat, valdkonnas tegutsemise kogemus vähemalt 3 aastat.

Lõpetamistingimused

Programm moodustub magistritaseme ainetest, õpitakse koos vastava eriala tudengitega tsükliõppes. Lähiõpe (loengud, rühmaarutelud, praktilised tunnid) toimub õppe sessiooni aegadel reedeti ja laupäeviti TLÜ-s ja TalTech-is. Iseseisev töö: moodulipõhine.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Kaimo Sonk, PhD; Tiia Rüütmann, PhD; Jaak Umborg, PhD; Rein Paluoja, PhD

Kursuse hind

960 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)

Korraldaja

Haridusteaduste instituut, Elina Ojamets, 5090270, elina.ojamets@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

1