LTC0052/3 - Kangakudumine

Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

17.10.2016 - 19.12.2016

Registreerimise tähtaeg

17.10.2016

Toimumise koht

Tallinn, Räägu 49

Maht

64 akadeemilist tundi (kontaktõpe 52 tundi, iseseisevõpe 12 tundi)

Sihtgrupp

Õpetajad, huviringijuhid ja käsitööhuvilised.

Eesmärk

tutvuda kaltsutekstiilide valmistamise alustega.

Sisu

Labase kanga siduseõpetus, kangakudumise põhimõisted;
kangastelgede ehitus ja kasutatavad lisatarvikud;
kangakudumise eeltööd, kanga kavandamine, lõime käärimine, lõime teljele rakendamine;
põimkangaste tehnoloogiad;
kudumine, kanga viimistlemine (kaltsuvaip eesti rahvakunstis; telgede ehitus ja lisatarvikud; materjalid; kavandamine; materjalikulude arvestamine; materjalide ettevalmistamine; labane sidus triibukangana, põimetehnikad; kanga käärimine, kudumismaterjali ettevalmistamine; kanga rakendamine teljele; siduse nöörimine)

Õpiväljundid

on saanud ülevaate tekstiilide temaatikast; teab ja tunneb tekstiilide kasutusvõimalusi tänapäeval, alg- ja põimkanagste tehnoloogiaid, kangakudumise mõisteid, töövahendeid; oskab rakendada omandatud teadmisi praktilise väljundi valmistamisel.

Eeldused

Õpetajad, huviringijuhid ja käsitööhuvilised

õpikeskkond

kangakudumise õppetöökoda, vajalik kangastelgede olemasolu ja selleks vajalikud lisatöövahendid.

koolitaja kompetentsus

Joonistamise, joonestamise ja tööõpetuse õpetaja, on oma valdkonna tippspetsialist, omab kõrgharidust ja õpetamise kogemust.

Lõpetamistingimused

Antakse ülevaade telgedel kootud tekstiilide kujunemisest ning luuakse eeldused alg- ja põimkangaste tundmiseks ning kangastelgede käsitsemise oskuseks. Värvilise eskiiskavandi koostamine/teostamine, kudumismaterjali ettevalmistus kudumiseks, padjakatte/koti ja vaiba viimistlustööd.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Tiia Artla

Kursuse hind

190 EUR (osaleja, hind sisaldab käibemaksu)
Hind sisaldab 40 kontakttundi (loenguid, praktikume, individuaalset juhendamist), juhendmaterjale, kudumite lõimematerjali. NB! Kudumiseks kaasa võtta oma koematerjal (kas puuvillane sukk-nöör, kaltsunöör, ribastatud vanad rõivad, vms)!

Korraldaja

Loodus- ja terviseteaduste instituut, Katrin Soidra-Zujev, 639 1751 , katrin.soidra-zujev@tlu.ee

AJAKAVA

aeg teema koolitaja + asutus ruum
17.10.2016 18:00-21:00 Kaltsuvaip eesti rahvakunstis; telgede ehitus ja lisatarvikud; materjalid. Kavandamine; materjalikulu arvestamine. Tiia Artla – TLÜ käsitöötehnoloogiate ja rahvakunsti lektor. Rä-303
24.10.2016 18:00-21:00 Igal järgneval esmaspäeval toimub kursus kella 18:00-21:00. Kursuse läbivateks teemadeks: labane kangas triibukangana – siduseõpetus; kanga käärimine; rakendamine teljele; põimkangaste tehnoloogiad; põimkanga tööproovi kudumine; vaiba kavandite analüüs; vaiba kudumine kavandi järgi; vaiba kudumine. Tiia Artla – TLÜ käsitöötehnoloogiate ja rahvakunsti lektor. Rä-303
19.12.2016 18:00-21:00 Vaiba kudumine. Viimistlemine Tiia Artla – TLÜ käsitöötehnoloogiate ja rahvakunsti lektor. Rä-303