HRC0110 - Praktikat toetava veebikeskkonna ja e-kursuse roll praktikaprotsessis

Sihtgrupp

praktikajuhendajad, praktikate arendajad, praktikate koordinaatoride ms

Eesmärk

saada teadmised praktikate ettevalmistamist, läbiviimist, hindamist ja tagasisidestamist toetava erialade ülese veebikeskkonna ja protsessi toetavate e-kursuste rollist ja sidususest.

Sisu

Õppeasutuse praktikate veebikeskkond – erialade praktikaid ühendav inforuum, selle väärtus, ülesehituse loogika ja sisu kvaliteet.
Praktikat toetavad e-kursused – e-kursuse roll praktikaprotsessis, praktikaprotsessi toetava e-kursuse kavandamine, praktikandi ja juhendaja koostööks sobivate tööriistade (funktsionaalsuste) kaardistamine, e-kursuse väljatöötamise ajakava ning osapoolte vastutuse planeerimine.

Eeldused

sihtgruppi kuulumine

Õpiväljundid

• analüüsib praktikate veebikeskkonna ja e-kursuste sisu ning loogikat erinevate praktikaprotsessis osalevate juhendamisprotsessi erinevate osapoolte vaates (kuraator, koordinaator, juhendaja, praktikant);
• määratleb praktikaprotsessiga seotud osapoolte täiendavad vajadused veebikeskkonna ja e-kursuste täiustamiseks;
• omab ülevaadet praktikaprotsessi toetavast veebikeskkonna ja e-kursuste sisust ning nende sidusustest.

Õpikeskkond

Tagatud on tänapäevased, õppeprotsessi toetavad ruumid: olemas on vajalik tehnika, võimalus ruumi vastavalt vajadusele kujundada, rühmatööde tegemiseks piisavalt eraldumise võimalused jne.

Koolitaja kompetentsus

Magistrikraad, täiskasvanute koolitamise kogemus vähemalt 5 aastat, valdkonnas tegutsemise kogemus vähemalt 3 aastat. Kursuse läbiviijate valikul lähtutakse põhimõttest, et kaasatud oleks Tallinna Ülikooli kompetents, praktikud haridusmaastikult ja koolitajad, koostööpartnerid, eksperdid teistest organisatsioonidest

Maht

8 akadeemilist tundi

Korraldaja

Haridusteaduste instituut, Riina Stahl, 6199 774, riina.stahl@tlu.ee

Koolitaja

MA Marit Dremljuga-Telk