HRC0159 - Seikluskasvatus

Sihtgrupp

noorsootöö erialal õppivad üliõpilased, eriala vilistlased, lähedast eriala õppivad üliõpilased

Eesmärk

saada teadmised ja oskused seikluskasvatuse meetodite kasutamiseks praktilises töös noortega; tugevdada professionaalse identiteedi väljakujunemist noorsootöötajana.

Sisu

Seikluskasvatusliku töö alused, seikluskasvatuse metoodika, turvalisus, meetodite valik, seikluskasvatuse (meeskondlikud) harjutused ja ülesanded ning nende läbiviimine.

Eeldused

nooroostöö vm lähedase erialal õppimine, noorsootöö eriala vilistlane

Õpiväljundid

on ise läbi teinud seikluskasvatuses kasutatavaid meeskonnatöö harjutusi; oskab kogemust analüüsida ja harjutuste läbiviimist juhendada, toetades õppijat; tagab seikluskasvatuse läbiviimiseks turvalise keskkonna; võimaldab õppijale mitteformaalse õpikogemuse.

Õpikeskkond

Tagatud on tänapäevased, õppeprotsessi toetavad ruumid: olemas on vajalik esitlustehnika, võimalus ruumi vastavalt vajadusele ümber kujundada, rühmatööde tegemiseks eraldumise võimalused

Koolitaja kompetentsus

Magistrikraad, täiskasvanute koolitamise kogemus vähemalt 5 aastat, valdkonnas tegutsemise kogemus vähemalt 3 aastat. Kursuse läbiviijate valikul lähtutakse põhimõttest, et kaasatud oleks Tallinna Ülikooli kompetents, praktikud haridusmaastikult ja koolitajad, koostööpartnerid, eksperdid teistest organisatsioonidest.

Maht

26 akadeemilist tundi

Korraldaja

Haridusteaduste instituut, Riina Stahl, 6199 774, riina.stahl@tlu.ee

Koolitaja

Lianne Teder, Argo Bachfeldt