IKC0082 - Õpetaja disainilabor

Sihtgrupp

Üldhariduskoolide põhikooli ja/või gümnaasiumiosa õpetajad

Eesmärk

saada teadlikuks disainiprotsessist õpetaja uurimispädevuse arendamise kontekstis, selle rakendamise võimalustest koolis ning ise kogeda disainiprotsessi ning rakendada selle meetodeid enda õppetöös.

Sisu

Sissejuhatus disainiprotsessi: algatamine-avamine, uurimine, prototüüpide loomine, elluviimise toetamine. Disainmõtlemise põhimõtted. Õpetaja kui disainer – oskused ja hoiakud. Õpetaja kui uurija. Probleemide kaardistamine, grupeerimine, tiimide moodustamine. Uurimisplaani koostamine ja teostamine. Erinevad meetodid disainiprotsessis. Uurimistulemuste kokkuvõtted/analüüs ja ülesande sõnastamine. Lahenduste genereerimine ja prototüüpimine. Testimine ja parendusettepanekud. Testimisplaani tulemused ehk tagasiside ideedele. Ideede vormistamine ja elluviimise toetamine (tegevusplaani koostamine). Disainiprotsessi rakendamise kogemus: mina kui disainer ja meeskonnaliige. Disainiprotsessi etapid ja meetodid. Disainiprotsess koolis: rakendamise võimalused. Ideed. Plaanid. Sammud.

Eeldused

kuulumine sihtrühma

Õpiväljundid

mõistab disainiprotsessi ülesehitust ja etappe; kaardistab meeskonnana probleemid ja koostab uurimisplaani; rakendab uurimisplaani enda koolis/õppetöös ja lahendab reaalseid probleeme; analüüsib disainiprotsessi kogemust ja võimalusi ning loob tegevuskava edasiseks tegutsemiseks; rakendab disainiprotsessi meetodeid; analüüsib ennast kui disainerit ja meeskonnaliiget

Õpikeskkond

Tagatud on tänapäevased, õppeprotsessi toetavad ruumid: olemas on vajalik tehnika, võimalus ruumi vastavalt vajadusele kujundada, rühmatööde tegemiseks piisavalt eraldumise võimaluised jne.

Koolitaja kompetentsus

Magiistrikraad, täiskasvanute koolitamise kogemus vähemalt 5 aastat, valdkonnas tegutsemise kogemus vähemalt 3 aastat, Kursuse läbiviijate valikul lähtutakse põhimõttest, et kaasatud oleks Tallinna Ülikooli kompetents, praktikud haridusmaastikult ja koolitajad, koostööpartnerid, eksperdid teistest organisatsioonidest.

Maht

78 akadeemilist tundi

Korraldaja

Haridusteaduste instituut, Külli Rauk, 619 9523 | 5020044, kulli.rauk@tlu.ee

Koolitaja