LTC0576/1 - Vaidluste lahendamine – lepituse õiguslik ja psühholoogiline käsitlus

Toimumise aeg

05.09.2024 - 22.03.2025

Registreerimise tähtaeg

26.08.2024

Toimumise koht

Uus-Sadama 5, Tallinn

Maht

754 akadeemilist tundi (kontaktõpe 232 tundi, iseseisevõpe 522 tundi)

Sihtgrupp

Avaliku sektori töötajad ja ettevõtjad, kes puutuvad kokku vaidluste lahendamisega. Õigusteaduste ja psühholoogia üliõpilased. Inimeste/rühmade/organisatsioonide vaheliste konfliktide lahendamise ja - ennetamisega tegelevad isikud (advokaadid, kohtunikud, psühholoogid, personalitöötajad, töövaidlustega tegelevad spetsialistid, pere- ja ohvrilepitusega tegelevad spetsialistid, notarid, keskastme ja tippjuhid jne).

Eesmärk

omandada mikrokraad lepituse õiguslikus ja psühholoogilises käsitlusitluses, avardada üldist silmaringi lepitusega seonduva õigusregulatsioonide ja psühholoogia tundmiseks; saada kogemus lepitamise olukordade lahendamises ja mõtestamises.

Sisu

Lepitusmenetluse käsitlus õigusteoreetiliste ja psühholoogiliste teadmiste käsitluses – konflikt, konflikti rahumeelne lahendamine, konflikti kohtuvälise lahendamise meetodid.
Vaidluste kohtuvälise lahendamise õiguslik regulatsioon. Konflikt ja selle lahendamise viisid. Taastav õigus. Küsitlemistehnikad ja mõjustamise psühholoogia. Individuaalsed erinevused ja otsustamise psühholoogia. Läbirääkimiste ja lepitamise psühholoogia. Lepitamise õiguslik ja psühholoogiline praktikum

Õpiväljundid

tunneb lepituse õiguslikke ja psühholoogilisi põhimõisteid ja käsitlusi, oskab lepitajana neid kasutada, on võimeline ja soovib osaleda vaidlustes lepitajana.

Eeldused

Omab bakalaureusekraadi, inglise keele oskus vähemalt B2 tasemel, oskus töötada teaduskirjandusega ning tunneb huvi lepituse õigusliku ja psühholoogilise käsitluse vastu.

koolitaja kompetentsus

Mikrokraadi programmi eest vastutavad oma erialal tunnustatud õppejõud.

Lõpetamistingimused

Kontaktõppes on teemakohaseid loenguid, seminare, rühmatöid, uhtumite praktilisi lahendusi jne. Tähtsustatakse interaktiivset õpet, õppematerjalide läbitöötamist ja iseseisvat kogemuslikku õppimist. Mikrokraadi saamiseks tuleb läbida kõik moodulid nõuetekohaselt.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Margus Ott, Tanel Kalmet, Tiina Pajuste, Norman Aas, Meelis Eerik, Mare Merimaa, Katrin Kullassepp, Arno Baltin, Hannes Kuhlbach, Aleksander Pulver, Jaanus Kangur, Kristjan Kask

Kursuse hind

2610 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)

Korraldaja

Loodus- ja terviseteaduste instituut, Katrin Soidra-Zujev, 6409443, katrin.soidra-zujev@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

10